دوربین مداربسته بانک

دوربین مداربسته بانک

از دید بیشتر مردم همچنان امن ترین مکان برای محافظت از سرمایه‌‌هاشون، بانک‌ها هستن. ما به این موسسات اعتماد میکنیم و این وظیفه بانک ها است تا امنیت لازم رو برای سرمایه‌های ما برقرار کنند. به منظور سرانجام رسوندن این تعهد، استفاده از هوشمندترین تجهیزات نظارتی ضروری به نظر میرسه، با نوآوری‌های اخیر در تکنولوژی دیجیتال و سیستم‌های نظارتی تحت شبکه، بسیاری از بانکها دنبال این هستن که کارایی سیستم‌های نظارتیشون رو با سرمایه‌‌گذاری در این تکنولوژی های جدید بالا ببرن. تو این مقاله میخوایم بررسی کنیم که به عنوان مزایا و معایب دوربین مداربسته بانک ها به چه موردی میشه اشاره کرد ؟ دوربین مدار بسته بانک باید دارای چه مشخصه هایی باشه؟ و چه ملاحظاتی رو برای انتخاب دوربین مداربسته بانکی باید در نظر بگیریم؟ مثلا برای انتخاب دوربین مداربسته عابربانک چه مواردی رو باید مد نظر قرار بدیم؟

مزایای دوربین مداربسته بانک

یه سری مزایا برای نصب دوربین مداربسته بانکی وجود داره که اینجا به یه سری موارد اشاره میکنیم:

1- جلوگیری از سرقت توسط دوربین مداربسته بانک: بانکها همچنان هدف اصلی بسیاری از سارقینی هستن که دنبال یه پول قلنبه هستن. یه سیستم نظارت دوربین مداربسته بانکی مناسب میتونه از سرقت جلوگیری کنه یا در بدترین حالت تصاویر و ویدیوهای مهمی به صورت مدرک در اختیار نهادهای قانونی قرار بده.

2-جستجوی جرائم توسط دوربین مداربسته بانک ها: در موارد سرقت و کلاهبرداری، تصاویر ثبت‌شده توسط دوربین مداربسته بانک ها رو میشه برای شناسایی و ردیابی مظنونین به کار برد.

3-جلوگیری از تقلب توسط دوربین مداربسته بانک: سیستم‌های نظارت ویدیوی تحت شبکه با تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته ویدیویی نظیر شناسایی چهره به مبارزه با مشکل کنترل کلاهبرداری در بانک‌ها با ثبت داده‌های تراکنش و ثبت تصاویر مجرمان کمک میکنن. این اطلاعات میتونن به منظور شناسایی مجرمین و محافظت از حساب های مشتریان به کار برده بشن.

4-برداشت غیر قانونی از ATM  توسط دوربین مداربسته عابربانک: برای مشتریان بانک‌ها غیرمعمول نیست که برداشت مشکوک بدون اطلاع اونها از ATM رو گزارش بدن. دوربین‌ مداربسته عابربانک که هر تراکنش ATM را ثبت میکنه میتونه تو این جور موارد پاسخگو باشه. دوربین مداربسته عابر بانک میتونه تصویری از چهره افرادی که عملیات برداشت از کارت رو انجام میدن ثبت کنه.

دوربین مداربسته بانک

5- هماهنگی اطلاعات از چندین مختصات مختلف: دوربین های مداربسته بانک ها اجازه میدن که تصاویر دوربین های مداربسته از شعبه های مختلف به یه اتاق نظارت مرکزی ارسال بشن یا از طریق اینترنت دیده بشن.

6-امکان یکپارچه سازی دوربین مداربسته بانک با سیستم های هشدار : با سیستم های نظارتی مدرن، دوربین های مداربسته بانک ها میتونن با سیستم‌های اعلام هشدار در داخل یه شبکه یکپارچه و هماهنگ بشن.

7-عملکرد هوشمند دوربین مداربسته بانک ها: دوربین های امنیتی هوشمند مجهز به آنالیز رفتاری مانند حسگرهای حرکتی، شناسایی چهره و شناسایی رفتارهای مشکوک میتونن در داخل بانک، یا محوطه بیرونی اون، فعالیت های مشکوک و غیر طبیعی رو مورد شناسایی قرار بدن.

8-ذخیره سازی دیجیتال در دوربین مداربسته بانکها: با تکنولوژی دیجیتال، ذخیره سازی و مدیریت تصاویر نظارتی کاراتر، راحت‌تر و در دسترس‌تر خواهند بود. تکنولوژی دیجیتال با ایجاد تکنیک‌های جستجوی پیشرفته که به شناسایی خرابی‌ها و شناسایی مظنونین با سهولت و سرعت بیشتری کمک میکنن، از شما پشتبانی میکنن.

9-نظارت مداوم توسط دوربین مدار بسته بانکی: دوربین‌ های مداربسته بانک ها اجازه نظارت مستمر بر تحهیزات و امکانات بانکی را میدن و در خارج از ساعات کاری معمول، محافظت کافی رو از این تجهیزات به عمل میارن. این مسئله بخصوص برای دستگاههای ATM (خودپرداز) که به صورت 24 ساعت در روز در دسترس هستن، خیلی کاربردیه. دوربین مداربسته عابربانک میتونه از دستگاههای خودپرداز محافظت کنن.

10-شناسایی داده یا اطلاعات: دوربین های مداربسته‌ای که از تکنولوژی دیجیتال استفاده میکنن مجهز به روش های پیشرفته تشخیص دیتا یا داده هستن . این روش های پیشرفته برای جستجوی ویدیوی معاملات بانکی خاص و تصاویر افراد خاص مفید هستن.

11-افزایش اطمینان مشتری با نصب دوربین مدار بسته بانکی مناسب: هر چقدر یه بانک از امنیت بالاتری برخودار باشه، مشتریان اون اطمینان و آسایش بیشتری خواهند داشت. یه سیستم نظارت ویدیویی موثر یه راه طولانی در افزایش این حس امنیت طی میکنه .

12-دسترسی از راه دور: سیستم های تحت شبکه امکان نظارت زنده و ضبط شده از هر کامپیوتری که به اینترنت متصل باشه رو فراهم میکنه.

دوربین مداربسته بانک

معایب دوربین مداربسته بانک

1-اتکای بیش از حد: درحالیکه نظارت ویدیویی در حفاظت از دارایی‌های بانک، کارمندان و مشتریان بسیار مفیده، مهمه که بیش از حد هم به اون متکی نباشیم. بقیه سیستم های نظارتی مثل زنگ خطر و … باید در جای خودشون مورد استفاده قرار بگیرن.

2-حریم شخصی: بانک ها مکان‌های عمومی هستن که به امنیت بسیار بالایی نیاز دارن و استفاده از سیستم های نظارت تصویری در اونها از طرف مردم پذیرفته شده هست هرچند مکان هایی مانند دستشویی در بانک ها جز این محدوده عمومی محسوب نمیشن.

3-دستکاری: اگه یه مجرم دوربین مدار بسته بانک رو دستکاری کنه، ضبط تصاویر ممکنه با مشکل مواجه بشه به همین دلیل بهتره که از سایر تدابیر امنیتی به درستی استفاده بشه.

دوربین مداربسته بانکی مناسب - ملاحظات

به منظور محافظت از موسسات مالی به وسیله سیستم های نظارت ویدیویی، نواحی مختلفی وجود دارن که باید از نزدیک نظارت بشن. این موارد همه چیز رو از ورودی‌ها و خروجی‌ها تا باجه و دستگاههای ATM  شامل میشه. فاکتورهایی که در ادامه میبینین در زمان نصب سیستم های مداربسته مورد ملاحظه قرار بگیرن.

 • چه نوع سیستم های امنیتی در حال حاضر تو  بانک مورد استفاده قرار گرفته ؟
 • آیا دستگاه‌های خود پرداز ۲۴ ساعته در این محل وجود دارن ؟
 • ایا بانک دارای پارکینگ خصوصی هست؟
 • آیا این بانک دارای یک افسر پلیس محلی یا پرسنل امنیتی هست؟
 • آیا متصدیان باجه ها پشت شیشه های امنیتی نشستن یا در محوطه باز؟
 • دوربین های مداربسته بانک در ساعات خارج از ساعات کاری به چه شکلی عمل میکنن؟
 • آیا این بانک سابقه حوادث مربوط به کلاهبرداری رو داره؟
 • آیا گزارش‌هایی مبنی بر تراکنش ‌های جعلی وجود داره؟
 • آیا بانک تاکنون مورد سرقت قرار گرفته ؟
نصب دوربین مداربسته بانک

چطور دوربینهای مداربسته مناسب بانک در شعبه های مختلف بانک را نصب و راه اندازی کنیم:

 • نصب دوربین‌های امنیتی در ورودی‌ها و خروجی‌ها به منظور ثبت تصاویر تمامی مشتریان بانک که وارد بانک میشن یا خارج میشن.
 • قرار دادن دوربین‌های امنیتی در همه دستگاه‌های خود پرداز برای جمع‌آوری تصاویر واضح از چهره‌های مشتریان
 • ضبط تصاویر تمامی تراکنش های بانکی به وسیله نظارت سیستم های کامپیوتری متصدیان بانک از طریق دوربینهای مداربسته
 • نصب دوربین مداربسته بانک به منظور فراهم سازی امکان نظارت کلی برلابی بانک
 • اطمینان از نظارت کامل گاوصندوق بانک از طریق دوربین های مداربسته
 • سرمایه‌گذاری درقابلیت های تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته ویدیویی از قبیل سنجش حرکت و تشخیص رفتاری برای کمک به شناسایی فعالیت مشکوک را در نظر بگیرین. قابلیت شناسایی چهره همچنین میتونه برای شناسایی و ردیابی افراد خاص مفید باشه، به عنوان مثال اونهایی که مظنون به کلاهبرداری چک هستن.