دوربین مداربسته hikvision

تاریخچه شرکت هایک ویژن hikvision

امروزه با بالا رفتن قیمت ارز و اعمال تحریم‌ها ارزش کالاهای سرمایه‌ای، الکترونیکی و تجهیزات چندین برابر شده است. همچنین به گزارش خبرگزاری تسنیم در سال ۹۷ آمار سرقت از اماکن اداری و تجاری و منازل مسکونی حدود ۷۰ درصد افزایش داشته است. لذا محافظت از وسایل و تجهیزات و سرمایه‌ی فعلی اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند.یکی از مواردی که در دو قرن اخیر باعث تامین این امنیت شده اختراع دوربین‌های مدار‌بسته است. در این سال‌ها صدها شرکت تلاش کرده‌اند تا وارد بازار تجهیزات امنیتی و نظارتی شوند اما به جرات می‌توان گفت که هایک ویژن Hikvision موفق‌ترین شرکت در این زمینه بوده است. اسمارت بیست نماینده هایک ویژن ایران اطلاعاتی در خصوص این که، این مجموعه چه شرکتی است و چگونه به اینجا رسیده است و چرا توانسته سه سال متوالی عنوان برترین برند تولید کننده دوربین‌ مدار بسته بر اساس دو تحلیل جداگانه مجله‌ی ASMAG  و سازمان IHS  را به خود اختصاص داده است را ترجمه، جمع‌آوری و تحلیل کرده است. سر فصل‌های این متن از این قرارند:

 

  • تاریخچه hikvision
  • سهم بازار 
  • میزان تولید 
  • سبد محصول
  • ویژگی‌های متمایز محصولات
  • گواهینامه و جوایز به دست آمده
  • واحد‌های فنی و تخصصی 

 

هایک ویژن

تاریخچه‌  hikvision

شرکت هایک ویژن در سال ۲۰۰۱  توسط شرکت فناوری Zhejiang با ۵۱ درصد سهام و Hogjiagong با ۴۹ درصد سهام در هانگژو چین تاسیس شد. به گزارش خبرگزاری رویترز با تنها با ۲۸ کارمند شروع به کار کرد. اما این شرکت به سرعت از یک بازیکن کوچک به بزرگترین بازیگر در زمینه‌ی محصولات نظارت تصویری جهان تبدیل شد. مدیریت این مجوعه از سال ۲۰۰۲ به عهده‌ی Yang Zhong Hu  بوده است، در تاریخ ۲۸ می سال ۲۰۱۰  به صورت رسمی در بورس اوراق بهادار شنژن چین در SME board  ثبت شد.

hikvision cctv

 

 

هایکویژن چشم‌انداز، ماموریت و ارزش‌های شرکت خود را این گونه تعریف کرده است :

چشم‌انداز

قدرت بخشیدن به بینایی برای امنیت و رشد پایدار جهان

ماموریت

یافتن روش‌های نوآورانه برای درک و فهم بهتر جهان پیرامون، قدرت بخشیدن به بینش تصمیم‌گیرندگان و متخصصان و ارتقاء امنیت و رشد پایدار جهان

ارزش های شرکت

تعهد به موفقیت مشتریان، پایبندی به ارزش‌ها، واقع بینی و صداقت و در جستجوی برتری

 

ویدئوی زیر توسط شرکت هایک‌ ویژن Hikvision  برای معرفی مجموعه‌ی خود در سال ۲۰۱۷ ساخته‌شده است.

 

 سهم بازار hikvision  

هایک ویژن بر اساس گزارش مجله‌ی Asmag  در سال ۲۰۱۶ فروشی معادل ۴۲۴۲ میلیون دلار داشته که این رقم ۲۵.۳ درصد از سهم کل فروش دنیا محسوب می‌شود. اما هایک ویژن این رقم را در سال ۲۰۱۷ به ۵۳۶۴ میلیون دلار رسانده که معادل ۲۷.۵ درصد از فروش کل دنیا درزمینه‌ی دوربین‌ها و تجهیزات نظارتی و امنیتی بوده است. همان‌طور که مشخص است با این ارقام و سهم بازار در دنیا رنک اول را به خود اختصاص داده و این فروش باعث شده تا در سه منطقه اروپا خاورمیانه و آفریقا رتبه اول و در آمریکا با ۷.۳ درصد از سهم این کشور رتبه‌ی دوم باشد.

در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸ شرکت هایک ویژن برای دوربین نظارت تصویری و دوربین‌ها و دستگاه‌های بینایی‌سنجی افزایش سود دو‌رقمی در درآمدهای عملیاتی و سود خالص گزارش کرده است از ۱ ژانویه تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ هایک ویژن hikvision  افزایش سود عملیاتی به میزان ۲۶.۹۲ درصد نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد. این در حالی است که هایک ویژن hikvision اعلام نموده است که برای ادامه‌ی رشد بیشتر سرمایه‌گذاری‌های عمده‌ای در فروش، بازاریابی و شبکه‌های خدماتی سراسر جهان انجام می‌دهد.

سهم بازار دوربین مداربسته هایک ویژن

 

میزان تولید hikvision  

این شرکت در زمینه‌ی تولید رکورد بی‌سابقه‌ای از خود به‌ جای گذاشته است. با تولید روزانه ۲۶۰ هزار دوربین و ۳۶۰۰۰ قطعه برای پشتیبانی رکورد بیش‌ترین تولید دوربین مداربسته در دنیا را از آن‌خود کرده است. این درحالی است که در کشوری مانند ایران واردات دوربین‌ مداربسته به ۶۰۰ هزار عدد در سال می‌رسد. یعنی تولید سه روز برند هایک ویژن Hikvision  از کل واردات سالانه دوربین‌های مداربسته در ایران بیشتراست.

هایکویژن Hikvision راهکارها و محصولات نظارت تصویری خود را توسط ۴۲۰۰ همکار در ۱۵۵ کشور تولید می‌کند و در  حال حاضر با بیش از ۴۰ هزار نصاب و توزیع کننده این محصولات همکاری دارد.

 

میزان تولید هایک ویژن

 

سبد محصول hikvision

سبد تکمیل محصولات این برند از دلایل اصلی است که باعث شده تا به‌عنوان برترین برند دوربین‌ مداربسته شناخته شود. هایک ویژن به کوچک‌ترین جزئیات توجه دارد. سبد محصولات این شرکت عبارت است از دوربین‌های تحت‌شبکه، دوربین‌های اسپید دام، دوربین‌های آنالوگ که با نام توربو اچ‌ دی شناخته می‌شود دستگاه ضبط دیجیتال DVR  دستگاه ضبط تحت‌شبکه یا NVR و دستگاه‌های ضبط ترکیبی یا هیبرید، رمزگذار و رمزگشاها، کارت‌های رمزگذار و رمزگشای تصویر، سیستم اعلام سرقت، سیستم های کنترل تردد و لوازم جانبی شامل صفحه کلید، لنز پایه آداپتور برق و کاور دوربین، دوربین های حرارتی، پهبادهای کنترل کننده، ربات های هوشمند، نرم افزارهای مدیریتی و هوش مصنوعی، خودروهای الکترونیکی و اینترنت اشیاء از جمله محصولاتی هستند که هایک ویژن hikvision  به طور مستمر به آن‌ها می‌پردازد.

دوربین مداربسته هایک ویژن

 ویژگی‌های متمایز محصولات hikvision 

یکی از عللی که هایک ویژن را رتبه‌ی اول دنیا گردانده است ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی است که در دیگر برندهای بازار دیده نمی‌شود. در این قسمت اسمارت بیست به‌عنوان نماینده هایک ویژن، به شرح زیر به این ویژگی‌های متمایز می‌پردازد.

الف ) لنز های بی‌نظیر اولسون olson

شرکت هایک ویژن Hikvision  در یک همکاری استراتژیک با شرکت اولسون آلمان سومین برند برتر تولیدکننده‌ی لنزهای اپتیکال در جهان برترین کیفیت برای لنز دوربین‌های نظارتی را تضمین کرده است.

لنز السون هایک ویژن

ب ) دید در شب Exir 

در حال حاضر دید در شب هیچ‌یک از برندهای دوربین مداربسته در جهان به کیفیت دید در شب دوربین‌های هایک ویژن نمی‌رسد. و این به خاطر همکاری استراتژیک هایک ویژن hikvision  و شرکت اوسرام Osram ‌آلمان دومین تولید‌کننده‌ی بزرگ جهان در زمینه‌ی ال‌ای‌دی یا دیودهای نورافشان است. شرکت نیمه‌هادی اپتیک اوسرام که یکی از زیر‌شاخه های مهم شرکت اوسرام است در جهت طراحی و تولید نیمه‌هادی‌های نوری (اپتو الکترونیکی) تاسیس شده است. و بیش از ۳۵۰۰ کارمند دارد وظیفه تولید این نوع تکنولوژی از ال‌ای‌دی را بر عهده دارد.

لازم به ذکر است که دید در شب EXIR  با IR  که به مادون قرمز معروف است تفاوت‌های عمده‌ای دارد. دید در شب مادون قرمز هرگز کارایی و کیفیت این دید در شب که اولین بار توسط این شرکت طراحی شده را نخواهد داشت. عکس زیر تفاوت دید در شب EXIR  و IR را نشان می‌دهد.

دید درشب دوربین مداربسته هایک ویژن

ج ) چیپست های فوق حرفه‌ای hikvision

هایک ویژن در یک همکاری استراتژیک با شرکت آمبرلا Ambarella برترین تکنولوژی چیپست‌ها را در دوربین‌های خود به کار می‌برد. آمبرلا یک شرکت آمریکایی است که در اصل با تولید چیپ دوربین‌های شرکت Gopro  به شهرت رسیده و درزمینه تولید چیپ پردازشگر دوربین پهبادهای حرفه‌ای نیز سابقه درخشانی دارد. این کمپانی یکی از تامین‌کنندگان اصلی چیپ پهبادهای شرکت DJI  محسوب می‌شود.
شرکت آمبرلا در نمایشگاه محصولات الکترونیک ۲۰۱۷ اعلام کرد که احتمالا پهبادهایش به دوربین‌های باکیفیت ۸ مگا پیکسل در سال ۲۰۱۸ مجهز خواهند شد.در آمد سه ماهه‌ی چهارم سال جاری شرکت آمبرلا با ۲۹ درصد رشد همراه بوده است.

چیپست هایک ویژن

د) چیپست‌های سیلیکون‌ولی ساخت hikvision

اما به‌تازگی شرکت هایک ویژن hikvision  خط تولید مستقل خود را در‌زمینه‌ی چیپست‌های دوربین راه‌اندازی کرده است. این موضوع باعث اقتصادی‌تر شدن مدل‌های دوربین مداربسته hikvision  شده است و کیفیتی برابر با تولیدکنندگان چیپست در دنیا دارد. در کشور ایران به دلایل تحریم نماینده هایک ویژن تنها محصولاتی که از این نوع چیپست‌ها تولید شده است را می‌تواند وارد ایران کند.

hikvision

ذ) تکنولوژی هیبریدی hikvision

این تکنولوژی که اولین بار توسط کمپانی هایک ویژن عرضه شد این قابلیت را بر روی DVR  یا ذخیره‌ساز در بعضی از مدل‌ها ایجاد می‌کند تا بتوانید از دوربین‌های تحت شبکه که نسل جدیدتری به حساب می‌آیند نیز استفاده کنید. این قابلیت فوق‌العاده باعث می‌شود تا مصرف‌کنندگانی که سیستم آنالوگ یا توربو HD نیز استفاده می‌کرده‌اند بدون نیاز به تعویض زیرساخت و دستگاه ذخیره‌کننده بتوانند از قابلیت‌های دوربین‌های IP نیز استفاده کنند. همچنین این تکنولوژی برندهای ONVIF  دیگر را نیز ساپورت می کند.

ر) تکنولوژی کابل هایک ویژنhikvision

شرکت هایک ویژن Hikvison  در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری سنگینی روی تکنولوژی کابل انجام داده است. هایک ویژن موفق شد برای اولین بارکابلی را به بازار عرضه کند که برق و تصویر را همزمان با‌هم انتقال دهد و کوچک‌ترین نویزی روی تصویر ایجاد نکند. این کابل که به POC  معروف است مخصوص تکنولوژی توربوی HD و کابل POE  با قابلیت انتقال تصویر، صدا، برق و اطلاعات مخصوص تکنولوژی تحت‌شبکه یا IPاست. در حالت عادی و بدون POC و استفاده از دوربینی با کیفیت ۱.۳ ، طول کابل کشی می تواند تا ۱۲۰۰ متر باشد. تکنولوژی POC  هایک ویژن تا ۳۰۰ متر می‌تواند انتقال تصویر ارائه دهد.

کابل هایک ویژن

ز ) ویژگی تشخیص چهره hikvision

یکی از ویژگی‌های بارز هایک ویژن Hikvision تکنولوژی‌های تشخیص چهره پیشرفته و فوق‌پیشرفته‌ی آن است که می‌تواند چهره‌ی اشخاص را حتی در صورت پوشیده بودن چهره از روی نقاط حساس چهره‌ی عابران از محل تشخیص دهد که در نوع خود بی‌نظیر است. تشخیص چهره در دو ویژگی Face detection  و  Face recognition وجود دارد که در لاین‌های متعدد محصولات موجوداند.

 

تشخیص چهره هایک ویژن

ژ ) ویژگی‌های هوشمند hikvision 

تیم تحقیق‌وتوسعه‌ی هایک ویژن Hikvision در سال‌های اخیر ویژگی‌های هوشمند بسیاری را برای دوربین‌های تحت‌شبکه‌ی خود طراحی کرده‌اند. قابلیت‌هایی نظیر  Line Crossing  برای محافظت از خطوط مهم ،  Intrusion detection  برای نظارت بر محدوده‌های حفاظتی که محدودیت رفت‌وآمد در آن مطرح است ،  Unattended Baggage  جهت محافظت از اجسام و تجهیزات با ارزش، سیستم های پلاک‌خوان حرفه‌ای ، People and Object Counting  برای شمارش نفرات و اجسام ، Heat mapping  که قابلیتی برای مشاهده‌ی شلوغی و تجمع اشخاص در فضاهای بزرگ را نشان می‌دهد ، Audio Detection  جهت تشخیص صداهای غیر معمول که در فضا نباید باشد.

ویژگی های هوشمند هایک ویژن

 گواهینامه و جوایز به دست آمده توسط hikvision :

گواهینامه‌ی امنیتی hikvision

هایک ویژن برای دوربین‌های سری DS-2CD3  و DS-2CD5  موفق به کسب گواهینامه‌ی Common criteria  یا به اختصار CC شد. این گواهینامه معیارهای امنیت اطلاعات و تصاویر را ارزیابی و بررسی می‌کند. شرکت هایک ویژن با دریافت این گواهینامه به مشتریان خود در سراسر دنیا یک پیام مهم مخابره کرد و آن میزان اطمینان و امنیت سایبری محصولات نظارت تصویری این شرکت است.

این استاندارد یکی از مهم‌ترین استانداردهای شناخته شده زیرمجموعه استاندارد Iso /IEC 15408  است که در زمینه امنیت فناوری اطلاعات کار می‌کند. استاندارد CC به طور عمده جهت ارزیابی میزان امنیت دیتا و قابل‌اطمینان بودن محصولات یا راهکار های انتقال تصویر فعالیت می‌کند.  صدها سازمان دولتی مهم و تاثیرگذار بیش از ۲۸ کشور این استاندارد را قبول دارند.

از جمله ی مهم‌ترین این نهادها می‌توان به سازمان اطلاعات امنیت ملی و وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اشاره کرد. دکتر ونگ بین Wangbin  مدیر بخش امنیت اطلاعات شرکت هایک ویژن Hikvision  در این زمینه گفت همزمان با پیشرفت و هوشمندشدن شبکه‌های کامپیوتری، صنعت امنیت و نظارت تصویری با فرصت‌های بی‌نظیری برای توسعه روبرو شده است اما در این مسیر چالش‌های امنیتی متعددی نیز وجود دارند. این شرکت همواره به مشتریان خود متعهد است تا محصولات با کیفت‌تر را در کنار رعایت اصول ایمنی و نو آوری های روز دنیا تولید و روانه بازار کند.

 

گواهینامه هایک ویژن

گواهینامه‌ی مدیریت CMMI هایک ویژن

در سال ۲۰۰۹ ، برای افزایش کارایی داخلی واحد تحقیق‌ وتوسعه، کنترل‌کیفیت و تولید خود شروع به کار با بعضی از شرکت های مشاور نمود؛ از آن زمان تاکنون شرکت این مدل را برای مدیریت فر آیند تحقیق‌وتوسعه محصول به طرز چشمگیری بهبود بخشیده است ، CMMI  یک برنامه آموزش بهبود فرآیند و برنامه صدور گواهینامه فرآیند، خدمات و مدیریت توسط موسسه‌ی مهندس نرم افزار SEI در دانشگاه کارنگی ملون است. جونک‌چن مدیر تحقیق‌وتوسعه شرکت هایک ویژن Hikvision  گفت با کمک این برنامه می توانیم مجموعه ای از پروتکل های یکپارچه را برای مدیریت بخش‌های مختلف به خوبی مدیریت کنیم و زبانی یکسان برای اداره ارتباطات داشته باشیم.

گواهینامه cmmi هایک ویژن

جوایز بدست آمده توسط hikvision

محصولات هایک ویژن Hikvision  از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ موفق به کسب ۲۸ جایزه مختلف در سطوح جهانی شده است.

۱. برنده جایزه Benchmark 2018  در رده سخت افزار تجهیزات نظارتی ویدئو برای دوربین سری Deep in View مدل  DS-2CD8426G0/B-I  که دارای دو لنز و قابلیت تحلیل رفتار است. این مسابقه توسط مجله Benchmark  به صورت سالانه برگزار می شود.

جوایز هایک ویژن

 

۲.برنده جایزه PSI  در سال ۲۰۱۸ برای محصولات CCTV  به صورت سه سال متوالی برای دوربین گردان تحت‌شبکه سری Minipanovu  مدل DS-2PT3326iz-DE3  که این دوربین توسط خوانندگان مجله‌ی PSI  انتخاب شده است. هر سال بیش از ۱۰۰۰ نفر از متخصصین سیستم‌های نظارتی در این رای گیری شرکت می‌کنند. رقابت در بخش محصولات سیستم‌های مداربسته بسیار زیاد است. همین موضوع کسب این جایزه برای هایک ویژن Hikvision  جذاب‌تر کرده است.

جایزه psi هایک ویژن

 

جایزه psi هایک ویژن

 

۳.  برنده جایزه برنز Protector & Wik  در رده نظارت تصویری برای دوربین سری Deep in View  مدل DS-2cd6810F/C  که دارای دو لنز و مناسب فضای داخلی و قابلیت شمارش افراد است.

۴. برنده جایزه ESX Innovation Award 2018  در رده نظارت تصویری برای دوربین تحت‌شبکه Bi-Spectrum.  جوایز نوآوری ESX  به شناسانایی فناوری‌های تاثیر گذار و پیشگامانه برای صنعت امنیت و ایمنی الکترونیکی می‌پردازد.

جایزه esx هایک ویژن

 

۵. در دومین دوره جایزه DMCC2018  به عنوان بهترین شرکت تکنولوژیکی شناخته شد.

۶.  جایزه Reddot2018  را کسب نمود. طبق بیانه، شرکت هایک ویژن جایزه سری روبات‌های هوشمند MR-Q3_LR  را از بین ۵۹ کشور بدست آورد. جایزه طراحی Reddot  در سال ۱۹۵۵  پایه‌گذاری شد. این جایزه یکی از سه جایزه برتر شناخته شده در حوزه‌ی طراحی صنعتی همراه با جایزه IF design  آلمان و جایزه IDEA  آمریکا است.

جایزه reddot هایک ویژن

 

۷.  برنده جایزه بین‌المللی Detektor International Award 2017  برای دوربین تحت‌شبکه ی  PTZ  سری Deep in view  مدل DS -2PT9111ix-D/s.

جایزه detektor هایک ویژن

۸.  برنده‌ی جایزه GIT security Award 2018  برای دوربین Darkfighter X  مدل  IDS-2DF8225IH-A

 

جایزه GIT هایک ویژن

 

۹.  برنده جایزه  ESX Innovation Award 2017  برای دوربین PTZ حرارتی مدل  DS-2TD4035D-25

جایزه esx هایک ویژن

 

۱۰ .  دوربین Panovu Panaromic  هایک ویژن برنده جایزه طراحی  Prestigious IF Design  در سال ۲۰۱۶ شد.

جایزه Prestigious IF Design هایک ویژن

 

۱۱. دوربین گردان  Dark Fighter هایک ویژن برنده جایزه  PSi Award 2016  شد.

 

جایزه psi هایک ویژن

 

۱۲.  دوربین  Panovu panaromic  هایک ویژن برنده  جایزه طراحی Prestigious IF Design  در سال ۲۰۱۶ شد

۱۳. دوربین گردان هوشمند Ultra HD 4K  هایک ویژن  Hikvision  برنده محصول جدید نمایشگاه در ISC west.

 

دوربین گردان هوشمند Ultra HD 4K  هایک ویژن

 

۱۴. هایک ویژن در سال ۲۰۱۶ جایزه نقدی را از انجمن صنعت امنیت دریافت کرد.

۱۵. انتخاب شرکت هایک ویژن کانادا به عنوان برترین توزیع کننده سال طرف ADI

هایک ویژن

 

۱۶. هایک ویژن سنگاپور برنده جایزه Gold Award 2015  شد.

جایزه gold award هایک ویژن

۱۷. برنده جایزه Detektor International Awards 2015

۱۸. انتخاب هایک ویژن آمریکا به عنوان بهترین توزیع‌کننده سال از طرف ADI.

۱۹ . دریافت جایزه طلای امنیت ملی توسط شهردار فیلادلفیا با نصب دوربین های هایک ویژن.

جایزه طلای امنیت ملی هایک ویژن

 

۲۰.انتخاب دوربین گردان Dark fighter  هایک ویژن به عنوان تجهیزات دوربین مداربسته سال از طرف  Fire excellence Awards و Ifsec security

دوربین مداربسته darkfighter هایک ویژن

۲۱.  برنده جایزه محصول جدیدترین مدل سال ۲۰۱۴ برای مدل  (DS-2CD6332FWD-I(S)(V

۲۲.   برنده جایزه تاثیر گذارترین در ESX 2014  برای دستگاه NVR  مدل DS-7716ZNI-SP/16

۲۳. هایک ویژن در میان اولین شرکت‌هایی است که تاییدیه UL2802 Standard  را برای دوربین  تحت‌شبکه هوشمند مدل  DS_2CD4024FWDR  دو مگا پیکسل دریافت کرده است.

 

تاییدیه UL2802 Standard هایک ویژن

 

۲۴. دوربین گردان دارای قابلیت ردیابی هوشمند که برنده‌ی Securex 2014 poznan International FairGold medal شد.

۲۵. برنده جایزه ملی روسیه  ZUBR2013

۲۶ .  سیستم‌های Redundant  DVR هایک ویژن برنده جایزه تعالی طلایی در  CPSE2011  شد.

۲۷. دستگاه‌های DVR  مدل   موبایل برنده جایزه  Praquefire & security day award 2010 شد.

۲۸. هایک ویژن به عنوان برترین مشارکت‌کننده در المپیک ۲۰۰۸ مفتخر به کسب جایزه شد.

 

جایزه المپیک هایک ویژن

 

واحد های فنی و تخصصی 

واحد تحقیق‌وتوسعه hikvision:

هایک ویژن با داشتن واحدهای حرفه‌ای و تخصصی تفاوت را رقم زده است. واحد تحقیق‌وتوسعه‌ی این شرکت در حال حاضر پیشرو در ارائه‌ی محصولات و راه‌حل‌های امنیتی نوآورانه است و این را مدیون داشتن بزرگترین واحد تحقیق‌وتوسعه در جهان است.

هایک ویژن در حال حاضر بیش از ۲۶۰۰۰ کارمند دارد که بیش از ۱۳۰۰۰ کارمند آن مهندسین تحقیق‌وتوسعه هستند. همچنین این شرکت سالیانه ۷ الی ۸ درصد از در آمد فروش سالیانه خود را برای تحقیق‌وتوسعه وتولید محصولات نوآورانه سرمایه‌گذاری می‌کند.

هایک ویژن یک سیستم کامل تحقیق‌وتوسعه‌ی چند سطحی را ایجاد کرده است که شامل هر عملیاتی از تحقیق به طراحی توسعه، آزمایش، پشتیبانی و خدمات می‌باشد. مراکز تحقیق‌وتوسعه متعدد در مونترال کانادا، لیورپول در انگلستان و همچنین پکن، شانگهای، چونگینگ، و ووهان در چین که همگی به صورت متمرکز اداره می‌شوند. این شرکت هماهنگ با چشم انداز و ماموریت‌هایی که برای خود تعریف نموده است همواره به دنبال توسعه محصولات خود از طریق نوآوری و خلاقیت و خلق ارزش پایدار بوده است.

این شرکت دانش خود در مورد فن‌آوری‌های اصلی رمز‌گذاری صوتی و تصویری، پردازش ویدئو تصویری و تصاویر و فضاهای ذخیره سازی مرتبط و همچنین فناوری‌های پیش رو مانند محاسبات ابری، داده‌های کلان و یادگیری عمیق را افزایش داده است. در طی چند سال گذشته شرکت به دانش و تجربیات خود در بررسی نیاز مشتری در بازارهای عمودی افزوده است که شامل مسائل امنیتی، حمل‌ونقل، آموزش، مراقبت‌های پزشکی، موسسات مالی و انرژی و همچنین ساختمان‌های هوشمند می‌باشد. بر این اساس راه‌حل‌های حرفه‌ای و سفارشی را برای برآورده شدن نیاز‌های مختلف بازار فراهم می‌کند. علاوه بر یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های بازاریابی را در این صنعت تشکیل داده است که شامل ۳۸ شرکت فرعی منطقه‌ای و ۳۸ شعبه در سراسر سرزمین چین می‌باشد.

طبق گفته‌ی آقای Gavin mayer گوین مییر، مدیر عامل شرکت ITEC  آفریقای جنوبی” ما اعتبار خود را مبنی بر اعتماد، کیفیت و قابلیت اطمینان بنا نهاده‌ایم.

آن چه برای ما مهم است تنها ارائه‌ی محصولات با کیفیت نیست بلکه ایجاد ارزش برای سرمایه‌گذاری‌های مشتریان و نماینده هایک ویژن در سراسر دنیاست، زمانی که برندی پیدا می‌کنیم که چنین چیزی را پیشنهاد می‌کند و با ارزش‌ها و تجربیات ما سازگاری دارد، این یک فرصت است. چیزی که شرکت ما در این برند می‌بیند”.

 

کمپانی هایک ویژن

 

آزمایشگاه امنیتی هایک ویژن hikvision security lab:

شرکت هایک ویژن Hikvision  یک آزمایشگاه امنیت اطلاعات و شبکه راه‌اندازی نموده است که مسئول تنظیم استاندارد‌های امنیتی شرکت هایک ویژن، ارزیابی و تست عملکرد امنیتی و پاسخ به سوالات و مسائل امنیتی از طریق شرکت‌های امنیتی طرف سوم است. آزمایشگاه هایک ویژن در شعبه مرکزی قرار گرفته است و به چند گروه تقسیم بندی می‌شود که هر کدام مسئول یک بخش خاص با تمرکز فوق‌العاده بر امنیت سایبری محصولات هایک ویژن هستند.

آزمایشگاه امنیتی هایک ویژن

گروه امنیتی Framework هایک ویژن:

این گروه چهارچوب امنیتی محصولات تنظیم استاندارد‌های امنیتی حفظ رویه SDL  و ارتباط با شرکت‌های طرف سوم را مدیریت می‌کند، گروه محتوای امنیتی Security Component Group  محتوای امنیتی را برای همه سری‌های محصولات این شرکت توسعه می‌دهد و بر روی پروتکل امنیتی تحقیق و بررسی انجام می‌دهد.

گروه تست امنیتی Security Test group  تست‌های دفاعی و تهاجمی را هدایت کرده و ابزارهای اسکن را حفظ می‌نماید، گروه مرکز منابع امنیت هایک ویژن HSRC  نماینده هایک ویژن در زمینه‌ی آسیب پذیری است و آن را مدیریت می‌کند.

فرآیند ها در هر مرحله از چرخه عمر محصولات قرار دارد در مرحله طراحی و توسعه محصول، تیم تحقیق‌وتوسعه شرکت هایک ویژن نرم افزار Coverity  را به عنوان شناخته شده‌ترین نرم افزار کدگذاری صنعت معرفی می‌کند، علاوه بر این برای افزایش تلاش های آزمایش ایمنی در حین آزمایش محصول هایک ویژن ابزار دفاعی Anti -Cyberattack  و ابزار بررسی آسیب پذیری Nessus  معرفی شده است.

 

گروه frame work هایک ویژن

تیم تست نفوذ Penetration Testing Team هایک ویژن:

این شرکت یک تیم متخصص تست نفوذ پایه‌گذاری نموده است که مسئول اطمینان از سطح امنیت اپلیکیشن‌های شرکت هستند. تیم تست نفوذ این شرکت شامل متخصصان امنیت سایبری هم در شعبه مرکزی و هم در آمریکای شمالی هستند، این تیم مسئول گارانتی امنیت محصول هایک ویژن در چرخه توسعه امنیت محصول هستند، این امر شامل برنامه ریزی محصول، طراحی توسعه تست و دیگر جنبه هایی است که پلت فرم سیستم را پوشش می‌دهد به علاوه نماینده هایک ویژن به طور مداوم شرکت های مشهور طرف سوم را دعوت می‌کند تا تست نفوذ را برای افزایش امنیت و سلامت سطوح اپلیکیشن‌ها انجام دهند.

 

تیم تست نفوذ هایک ویژن

مرکز امنیت hikvision:

از طریق تنظیم استانداردهای بالا برای امنیت محصولات  hikvision  و دنبال کردن خطوط راهنمای خیلی جدی و معتبر منابع خارجی این شرکت متعهد به بالاترین کیفیت و امنیت محصولات خود است ما شرکای خود را به استفاده از منابع بسیار زیاد شامل مرکز امنیت  تشویق می‌کنیم به علاوه مشتریان همیشه می‌توانند با Tech support  یا ارائه کننده خود تماس بگیرند و سوالات خود را مطرح کنند.

 

مرکز امنیت هایک ویژن

ماتریس مدیریت پروژه بخش تحقیق و توسعه hikvision:

برای بهینه‌سازی توسعه محصول جدید و حفظ رهبری بازار این مجموعه برای واحد تحقیق‌وتوسعه خود، ساختار سازمانی ماتریسی را به کار می‌گیرد که به آن ها اجازه می‌دهد در همکاری پروژه‌های متقابل بین تیم‌های منابع و تیم‌های تولید موفقیت‌های خوبی حاصل شود تیم های محصول با خطوط تولید خود از جمله NVR  و DVR  ،دوربین های تحت‌شبکه، دوربین های توربو HD  ، VMS  عمودی و دیگر گروه‌ها طبقه بندی می‌شوند در حالی که تیم منابع توسط چندین تکنولوژی کلیدی تقسیم می‌شود، سخت افزار  پردازش تصویر کدک های ویدئویی صوتی ،فشرده‌سازی شبکه جریان رسانه، برنامه‌های کاربردی EPGA  ،ذخیره سازی داده‌های ویدئویی، برنامه های جاسازی شده، ساختار نرم افزاری .

تیم تخصصی هایک ویژن:

در شرکت هایک ویژن Hikvision  یک تیم پروژه تخصصی از گروه تیم‌های منابع  و تیم‌های محصول مربوطه برای ایجاد یک محصول جدید تشکیل می‌شود و این بدان معنی است که هر گروه از تیم منابع باید مسئولیت چندین پروژه توسعه محصول را داشته باشد و باید بتواند به طور همزمان بر پروژه‌های مختلف کار کند.

لازم به ذکر است که نرم افزار ارزش مرکزی توسعه محصولات  است،  به گفته‌ی Yao  اگر چه ما عمدتا فروشنده سخت افزار بوده‌ایم، اما نرم افزار در داخل سخت افزار است، محصول این شرکت دارای یک توانایی نرم افزاری قدرتمند است حتی در تولید سخت افزار کارهای زیادی باید در حوزه‌ی نرم افزار صورت گیرد.

 

مدیریت پروژه هایک ویژن

توسعه محصول مبتنی بر بازار:

لازم به ذکر است تیم تحقیق‌وتوسعه شرکت هایک ویژن Hikvision  همراه با تیم فروش برای رسیدن به اهداف فروش همکاری نماید به گفته‌ی chen  محصول باید بر مبنای بازار باشد و به وضوح نیازهای مشتریان را برآورده کند .واحد تحقیق‌وتوسعه مسئولیت خود را در صورتی که محصولات آن‌ها تقاضای بازار را برآورده کنند به عهده می گیرند.  قابلیت استفاده از این محصول در بازارهای خارج از چین بسیار بالا بوده و بسیاری از محصولات چینی معمولا در این بخش ضعیف هستند، در سال پیش نماینده هایک ویژن بسیاری از منابع R & D  را صرف رابط کاربر محصول نرم افزار مشتری و اپلیکیشن‌های تلفن همراه کرده است تا سهولت استفاده در محصولات این شرکت را افزایش دهد.

این شرکت  یک سیستم جامع و دقیق مدیریت در فرآیند توسعه داده است در هایک ویژن بخش کنترل کیفیت مستقل از بخش تحقیق‌وتوسعه و بخش تولید است این سه بخش به صورت مساوی برای تکمیل و ارزیابی یکدیگر قرار دارند.

بخش کنترل کیفیت:

کنترل کیفیت شرکت هایک ویژن Hikvision  یک سیستم جامع از تحقیق‌وتوسعه، طراحی و تولید تا خدمات به واحد های تایید قابلیت اطمینان، تست فرآیند کنترل، بهره‌وری و خدمات پس از فروش تقسیم شده است به گفته‌ی Zhang  ” هر کدام از بخش‌ها دارای اهداف و شاخص‌های مختص خود برای اندازه گیری نتیجه هستند ”  با این سیستم، این شرکت قادر به ارائه اطمینان بیشتر در زمینه‌ی تضمین کیفیت طراحی DQA  وتضمین کیفیت تولید MQA  به مشتریان خود است.

DQA  تحت دپارتمان تست محصول تحقیق‌وتوسعه نماینده هایک ویژن به طور عمده برای تایید قابلیت اطمینان محصول است، شرکت هایک ویژن Hikvision بیش از ۱۳۰۰۰ نفر در تیم  تحقیق‌وتوسعه ی خود دارد که همانطور که گفته شد بزرگترین در بخش امنیتی است و ۱۵ درصد آن را مهندسینی تشکیل می‌دهند که مسئول آزمایش محصولات هستند، گروه تست محصول  مسئول تست های نرم‌افزاری تست‌های سخت‌افزاری و تست‌های قابلیت اطمینان است که همه‌ی آن‌ها نقش مهمی در توسعه محصول و تضمین کیفیت محصول دارند، تست‌ها شامل ضد تداخل، ضد اشعه، دمای شدید، ارتعاش، ضد آب بودن، افزایش الکترو استاتیک محصولات، پیش گیری از برق، اسپری نمک و آزمایشات ضد باد و گردو غبار است.

گروه تست محصول  آزمایشاتی را در بسیاری از آزمایشگاه های مختلف انجام می دهد مانند یک آزمایشگاه تست پایداری و فشار ، دو اتاق تست کیفیت تصویر و یک آزمایشگاه بزرگ برای تست یکپارچه سازی نظارت و تست سیستم های مدیریتی.

همچنین تضمین کیفیت تولید MQA  هایک ویژن  به چهار دسته تقسیم می شود :

کنترل کیفیت مواد خام،  فرآیند تولید ، آزمایش ها و کنترل کیفیت خروجی

با داشتن یکی از بزرگترین فضاهای تولیدی و امکانات تولیدی این شرکت تحت تاثیر تجهیزات و منابع تولیدی پیشرفته‌ای است مثلا در سال ۲۰۱۱ این شرکت تجهیزات SMT  کاملا اتوماتیک را برای خطوط تولیدی خود به کار برد که یکی از استانداردهای بالای جهانی محسوب می‌شود علاوه بر این برای اطمینان از کیفیت بالای محصول این شرکت تمامی محصولات باید آزمایش استهلاک با درجه حرارت بالا را بگذارنند. علاوه بر این برای شرکت تجهیزات را توسعه داده تا به طور کار آمدی خطای انسانی و قدرت دید ضعیف مانند دستگاه‌های تست فوکوس و نرم‌افزار های تست خودکار را در هنگام تولید کاهش دهد.

 

هایک ویژن اصلی

 

 

نماینده هایک ویژن در ایران:

این شرکت برای ایران نیز برنامه‌های خاص خود را دنبال می‌کند . در سالی که گذشت در حالی که نمایندگان اروپایی و خاور دور از ایران خارج شدند، هایکویژن جا پای خود را بیش از پیش محکم نمود و از طریق واردکننده‌ی اصلی اجرای استراتژی‌های خود را دنبال می‌کند. این شرکت تنها شرکتی است که مسئولیت خود در قبال پشتیبانی و ارتقا محصولات فروخته شده در ایران را فراموش نکرده است و درکنار مصرف کنندگان عزیز باقی مانده است، اسمارت بیست به عنوان نماینده هایک ویژن در ایران تمامی محصولات خود را بیمه و گارانتی نموده و مصرف کنندگان عزیز را از اصل بودن اجناس فروخته شده خاطر جمع می نماید.

با تشکر

روابط عمومی اسمارت بیست

تالیف ، گرد آوری و ترجمه از :  فرشته رجبی

طراحی و دیزاین : میترا اوجی . نگارشمس

منابع :

سایت businessessentials
سایت planetsecurityusa
سایت ifsecglobal

خبرگزاری  reuters
منبع رسمی  Wikipediaمعرفی مجموعه
گروه تخصصی vision-systems
سایت content.hikvision
گروه us.hikvision.
وبلاگ blog.spycameracctv
سایت  securityworldmarket
sciencealer
شرکت Ciscopardazesh
مجله ی Magiran
سایت Prnewswire
بلاگ blog.hikvision